Speciálka 2013 - Operace Liong - ba

Autor: Jester 1 <hq(at)jesteri-paintball.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 04. 02. 2013

Operace Liong Ba 15.6. 2013


Nedlouho po pádu pevnosti Diem Bien Phu obklíčil 80. prapor 36. pluku 308. divize Viet Minh malou základnu Francouzských sil Liong Ba v Kambodži. Síly jsou však vyrovnané. Viet Minh přišel o munici ke svým minometům díky zásahu Francouzského letectva a slabá posádka základny prozatím rezignovala na ofenzivní způsob boje. Vietnamský velitel se rozhodl vypravit zásobovací konvoj do dávno opuštěné japonské základny nedaleko jeho pozic, kde by se údajně měly nacházet zbytky zásob potřebné munice. Ve stejnou dobu požádal velitel Francouzské základny o posily. Vzhledem ke kritické situaci Francouzů mu hlavní velení poskytlo pouze jednu rotu 1. výsadkového praporu Cizinecké legie. Místem seskoku výsadkářů se shodou okolnosti stala bývalá japonská základna.


Pravidla

Akce je recyklační.
Počet oživení není omezen.
Na každé družstvo (5 lidí) přísluší jeden medik, který má ve výbavě 5 standardních obvazů od délce 2m (každý tým si zajišťuje sám). Zasažení si dávají na hlavu bílý hadr minimálně 50x50 cm a setrvávají po dobu 5 min na místě zásahu. Pokud ho do této doby obváže medik pokračuje v boji. Po uplynutí této doby nebo v případě, že se ho dotkne nepřítel stává se mrtvolou a odchází na logistickou základnu. Všichni se recyklují 15 minutovým pobytem na kterékoli logistické základně (recyklačním bodu) příslušné jednotky (rozlišení bodu barvou).
Logistické základny jsou ohraničeny páskou, není možné je přenášet. O základny se nebojuje, je ZAKÁZÁNO střílet do jejich prostoru i vést palbu z nich ven. (Porušení pravidla znamená vyloučení provinilce z dalšího programu.)

Bojuje se na přiznaný zásah kamkoli (s výjimkou zásahu batohu z boku). Zakázané zóny jsou vymezeny páskami.

Do zakázaných zón se nesmí střílet. Ze zakázaných zón se nesmí střílet.

Upozornění: v průběhu operací není plánována žádná přestávka v boji. Přizpůsobte tomu svoje vybavení.

Je povoleno - dýmovnice, ale použití bude upřesněno bezprostředně před akcí v závislosti na počasí.
Není povoleno - pyrotechnika, obsadit recyklační místo, blokovat recyklační místo. Munice ani velikost zásobníku není omezena.

Výchozí bod pro Viet Minh je OBSL 1 na mapě, Pro Francouze Sklad 1 (červená) na mapě operační oblasti Doporučené parkování pro Viet minh je v obci Lipník např. u fotbalového hřiště 50°16'14.346"N, 14°54'38.652"E. Pro Francouze je doporučené parkování u "trojúhelníku" 50°15'42.936"N, 14°53'23.102"E. Hra začíná v 10:00 bez ohledu na přítomnost či nepřítomnost jednotek. Příslušnost ke straně bude oznámena v pátek telefonicky. Zároveň probíhá na letišti festival Votvírák. Počítejte s uzavírkami. Info zde a zde.Úkoly

Vietminh

Cíl: Podniknout minometný přepad Francouzské Základny. Pro splnění tohoto cíle musí získat Munici k Minometu ze starých Japonských muničních Skladů. Po vyznačených cestách může používat Těžký náklaďák, po ostatních cestách Lehkou Káru. Vyznačenou cestu také může prodloužit pomocí Ženijní soupravy.

Francouzští výsadkáři

Cíl: znemožnit bombardování Základny. Cíle je možné dosáhnout zničením Minometu Výbušninou (pouze ve střeleckém postavení na Palpostu), přerušením dopravy Munice nebo zničením Munice, pokud je v místě kde to lze provést.

Předměty, Role a místa ve hře

Základna

Palpost

Minomet

Munice do minometu (Munice)

Těžký náklaďák (TN)

Řidič těžkého náklaďáku (Řidič)

Lehká kára (LK)

Sklad Munice (Sklad)

Ženijní souprava (ŽS)

Výbušnina

Pyrotechnik

Drobné změny scénáře si pořadatel vyhrazuje.