Informace
Ješt�?�?ii se p�?eestehovali na ksichtí knihu. https://www.facebook.com/Jesteripaintball

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Akce

S konvojem a partyzány napříč Indočínou

Jak je u hnutí Viet-minh již tradicí, její jednotky obklíčily jednu ze základen francouzské armády. Cizinecká legie proto vyráží prorazit obklíčení a dopravit do obležené pevnosti zásoby. Ve snaze překvapit nepřítele legionáři postupují mimo hlavní silnici číslo 3. Konvoj tedy postupuje poměrně nepřehledným terénem, místy se prodírá po pralesních cestách.
Cílem operace je prorazit obklíčení a dopravit zásoby na základnu. Poté mají legionáři převzít iniciativu, vypátrat zásobovací body Viet-minhu v oblasti a zničit je. Současně mají přilákat a zničit vietminhské síly v oblasti Dien-Milovice-Hoa.
Síly jsou rozděleny zhruba 2:1 ve prospěch Legie.


PRAVIDLA

Akce je recyklační. Zasažení si dávají na hlavu bílý hadr minimálně 50x50 cm. Počet oživení není omezen. Bojuje se na přiznaný zásah kamkoli (s výjimkou zásahu batohu z boku). Zakázané zóny jsou vymezeny páskami. Do zakázaných zón se nesmí střílet. Ze zakázaných zón se nesmí střílet.
Upozornění: v průběhu operací není plánována žádná přestávka v boji. Přizpůsobte tomu svoje vybavení. Jednou za den se všichni dostanou k místu, kde si mohou doplnit vzduch. Konvoj (1.fáze operace) opisuje v terénu osmičku o celkové délce zhruba 2,5 kilometru. Vyčišťovací operace probíhá uvnitř tohoto prostoru.

1.fáze:


LEGIE.

Konvoj s legionáři se musí pohybovat pouze po silnici, jeho ochrana samozřejmě může kamkoli. Součástí konvoje jsou všichni, kteří právě nesou náklad. Jednu část nákladu musí VŽDY nést jedna dvojice. Kdo náklad nenese, stává se ochráncem konvoje a může se pohybovat kdekoli. Legionáři nesmí bojovat mimo území Indočíny (vymezený prostor). Na cizí území však mohou vést palbu, pokud je tam Viet-minh.
Legionáři se recyklují 15 minutovým pobytem na kterékoli logistické základně (recyklačním bodu) na trase konvoje. Logistické základny jsou ohraničeny páskou, není možné je přenášet. O základny na trase se nebojuje, je ZAKÁZÁNO střílet do jejich prostoru i vést palbu z nich ven. (Porušení pravidla znamená vyloučení provinilce z dalšího programu.)
Konvoj se nemusí na logistických základnách zastavovat. Kdo však vstoupí do prostoru základny, musí zde setrvat 15 minut.
Cílem konvoje je dopravit co nejvíce z nákladu do obležené armádní základny. Pokud doručí méně, než polovinu, základna se nemůže udržet a je potřeba ji opustit. V takovém případě první část bojů skončila nerozhodně. Jestli legionáři nedostanou k obleženým žádný náklad, první část bojů prohráli. Na proražení blokády mají legionáři omezený čas.

VIET-MINH.

Pohybuje se a bojuje libovolně v Indočíně i v pohraničních oblastech sousedních zemí.
Sám si zvolí a postaví recyklační body (logistické základny). Partyzáni se recyklují 10 minutovým pobytem na vlastní logistické základně. Logistické základny jsou ohraničeny páskou, není možné je přenášet. O základny na trase se nebojuje, je ZAKÁZÁNO střílet do jejich prostoru i vést palbu z nich ven. (Porušení pravidla znamená vyloučení provinilce z dalšího programu.) Když vstoupí do prostoru základny nezasažený člen Viet-minhu, musí zde setrvat 10 minut.
Cílem Viet-minhu je zabránit legionářům dopravit konvoj do obležené základny v daném časovém limitu. Viet-Minh může opustit hranice Indočíny a může se za nimi libovolně pohybovat. Může z území mimo Indočínu napadat legionáře.
Bojovou činnost Viet-Minhu dále upravují speciální pokyny, které obdrží od velitele dne.

2.fáze - Mění se cíl boje a forma recyklace


Tato fáze začíná poté, kdy legionáři s konvojem či bez něj, dorazí na základnu. Operace je časově ohraničená.

VIET-MINH.

Rozmisťuje v prostoru Indočíny své zásobovací body (připevňuje na stromy čísla). Viet-Mihn nemusí všechny body umístit hned. Ale poslední bod musí umístit nejpozději hodinu před koncem akce. Body nemusí hájit, jeho hlavním cílem je zdržovat legionáře tak dlouho, aby do konce operace nenašli všechny zásobovací body.
Recyklace: Zasažený bojovník si dá na hlavu bílý a hadr a je 10 minut mimo hru. Dosavadní recyklační body a pravidla s nimi spojená v této části boje neplatí.
Bojovou činnost Viet-Minhu dále upravují speciální pokyny, které obdrží od velitele dne.

LEGIE.

Musí z celého prostoru vytlačit partyzány Viet-minhu a zničit jeho zásobovací body. Celkový počet zásobovacích bodů Viet-minhu se velitel legionářů dozví hodinu před koncem operace.
Recyklace: Zasažený legionář si dá na hlavu bílý hadr a je 15 minut mimo hru. Dosavadní recyklační body a pravidla s nimi spojená v této části boje neplatí.

Další pravidla:

Povinné - bílý hadr na hlavu pro cestu do recyklace
Je povoleno - dýmovnice, sebrat náklad (musí opět nést jedna dvojice jednu část), vybojovat náklad zpět
Není povoleno - pyro, obsadit recyklační místo, blokovat recyklační místo, vést boj mimo hranice Indočíny, pálit na dřevěný posed, jakkoli využít dřevěný posed.
Bodovací systém bude vyhlášen před začátkem bojových operací.

mjr. Přemek

Líbí se vám scénář letošní speciálky?

Je to super! (Počet hlasů: 2)
(50.00 %)

Není na tom nic speciálního. (Počet hlasů: 1)
(25.00 %)

V článku není dost informací. (Počet hlasů: 1)
(25.00 %)

Hmmm, nic, moc. (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

Celkem hlasovalo: 4
Související články:
Speciálka 2014 - Údolí sedmi kišlaků (21.04.2014)
Speciálka 2013 - Operace Liong - ba (04.02.2013)
Operace Kingpin (21.03.2011)
| Autor: Jester1 | Vydáno dne 07. 05. 2012 | 5892 přečtení | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: mjr. Přemek