Informace
Ješt�?�?ii se p�?eestehovali na ksichtí knihu. https://www.facebook.com/Jesteripaintball

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Akce

Speciálka 2013 - Operace Liong - ba

Operace Liong Ba 15.6. 2013


Nedlouho po pádu pevnosti Diem Bien Phu obklíčil 80. prapor 36. pluku 308. divize Viet Minh malou základnu Francouzských sil Liong Ba v Kambodži. Síly jsou však vyrovnané. Viet Minh přišel o munici ke svým minometům díky zásahu Francouzského letectva a slabá posádka základny prozatím rezignovala na ofenzivní způsob boje. Vietnamský velitel se rozhodl vypravit zásobovací konvoj do dávno opuštěné japonské základny nedaleko jeho pozic, kde by se údajně měly nacházet zbytky zásob potřebné munice. Ve stejnou dobu požádal velitel Francouzské základny o posily. Vzhledem ke kritické situaci Francouzů mu hlavní velení poskytlo pouze jednu rotu 1. výsadkového praporu Cizinecké legie. Místem seskoku výsadkářů se shodou okolnosti stala bývalá japonská základna.


Pravidla

Akce je recyklační.
Počet oživení není omezen.
Na každé družstvo (5 lidí) přísluší jeden medik, který má ve výbavě 5 standardních obvazů od délce 2m (každý tým si zajišťuje sám). Zasažení si dávají na hlavu bílý hadr minimálně 50x50 cm a setrvávají po dobu 5 min na místě zásahu. Pokud ho do této doby obváže medik pokračuje v boji. Po uplynutí této doby nebo v případě, že se ho dotkne nepřítel stává se mrtvolou a odchází na logistickou základnu. Všichni se recyklují 15 minutovým pobytem na kterékoli logistické základně (recyklačním bodu) příslušné jednotky (rozlišení bodu barvou).
Logistické základny jsou ohraničeny páskou, není možné je přenášet. O základny se nebojuje, je ZAKÁZÁNO střílet do jejich prostoru i vést palbu z nich ven. (Porušení pravidla znamená vyloučení provinilce z dalšího programu.)

Bojuje se na přiznaný zásah kamkoli (s výjimkou zásahu batohu z boku). Zakázané zóny jsou vymezeny páskami.

Do zakázaných zón se nesmí střílet. Ze zakázaných zón se nesmí střílet.

Upozornění: v průběhu operací není plánována žádná přestávka v boji. Přizpůsobte tomu svoje vybavení.

Je povoleno - dýmovnice, ale použití bude upřesněno bezprostředně před akcí v závislosti na počasí.
Není povoleno - pyrotechnika, obsadit recyklační místo, blokovat recyklační místo. Munice ani velikost zásobníku není omezena.

Výchozí bod pro Viet Minh je OBSL 1 na mapě, Pro Francouze Sklad 1 (červená) na mapě operační oblasti Doporučené parkování pro Viet minh je v obci Lipník např. u fotbalového hřiště 50°16'14.346"N, 14°54'38.652"E. Pro Francouze je doporučené parkování u "trojúhelníku" 50°15'42.936"N, 14°53'23.102"E. Hra začíná v 10:00 bez ohledu na přítomnost či nepřítomnost jednotek. Příslušnost ke straně bude oznámena v pátek telefonicky. Zároveň probíhá na letišti festival Votvírák. Počítejte s uzavírkami. Info zde a zde.Úkoly

Vietminh

Cíl: Podniknout minometný přepad Francouzské Základny. Pro splnění tohoto cíle musí získat Munici k Minometu ze starých Japonských muničních Skladů. Po vyznačených cestách může používat Těžký náklaďák, po ostatních cestách Lehkou Káru. Vyznačenou cestu také může prodloužit pomocí Ženijní soupravy.

Francouzští výsadkáři

Cíl: znemožnit bombardování Základny. Cíle je možné dosáhnout zničením Minometu Výbušninou (pouze ve střeleckém postavení na Palpostu), přerušením dopravy Munice nebo zničením Munice, pokud je v místě kde to lze provést.

Předměty, Role a místa ve hře

Základna

 • Místo, které má Viet Minh znižit. Reprezentují ho tři terče v různé vzdálenosti na planině (vyznačeno v mapě).
  • Jeden zasazený terč - základna byla lehce poškozena, Francouzi přešli do protiútoku a zničili část jednotek obléhatelů.
  • Dva zasažené terče - základna přišla o zásoby paliva a potravin. Dobytí je otázkou času.
  • Tři zasažené terče - došlo k výbuchu muničního skladu, obrana je rozvrácena a základna dobyta.

Palpost

 • Střelecké stanoviště Minometu určené pořadatelem (vyznačeno pouze na mapě Viet Minhu).

Minomet

Munice do minometu (Munice)

 • Vietminh ji musí získat v průběhu hry. Je umístěna ve třech Skladech.

Těžký náklaďák (TN)

 • Slouží k hromadnému odvozu Munice (její počet není limitován). Může jezdit jen po určených cestách (vyznačených fáborky). Je možné ho zlikvidovat pouze Výbušninou a to včetně převážených věcí. TN je simulován dřevěnou vojenskou bednou od radiostanice R-105. TN může řídit jen Řidič. Výsadkáři nemohou používat TN.

Řidič těžkého náklaďáku (Řidič)

 • Konkrétní dva hráči (Vietminh nemá dost vyškoleného personálu). Náklaďák jede, jen pokud Řidič drží ucho bedny a je živý. Funkce je nepřenosná. Pro řízení TN stačí jeden Řidič.

Lehká kára (LK)

 • lehký prostředek pro přepravu jednoho kusu Munice. Je simulován bednou od koulí. Nedá se zničit, ale uveze jen jeden kus munice. Pro její řízení není třeba zvláštního oprávnění. Po vyřazení obsluhy zůstává na místě. Každá jednotka má po jednom kuse LK.

Sklad Munice (Sklad)

 • Místo kde je uložena Munice. Místo je známo oběma stranám (v případě úvodní průzkumné hry si každá strana bude muset Sklady najít).

Ženijní souprava (ŽS)

 • Slouží k prodloužení cesty pro TN. Je reprezentována fáborky určité barvy, které Viet Minh musí zavěsit v rozestupech 10 m. Zavěšení musí probíhat postupně, tak jak se buduje cesta.

Výbušnina

 • Je ve vlastnictví výsadkářů. Může pomocí ní být zlikvidováno pouze:
 • Může ji přenášet a ovládat pouze Pyrotechnik. Výbušnina funguje, pouze když je umístěna na předmětu, který má zničit, nebo ve Skladu. Doba mezi aktivací výbušniny a výbuchem je stanovena na 4 min.
 • Výsadkáři vlastní pouze jeden kus Výbušniny.
 • Viet Minh se výbušniny může zmocnit pouze tak, že ji deaktivuje, pokud je položená. Jednou deaktivovaná výbušnina již nesmí být použita. V rámci ochrany materiálu takto získanou Výbušninu Viet Minh na konci hry odevzdá pořadateli.

Pyrotechnik

 • konkrétní hráč vykonávající funkci Pyrotechnika. Funkce je nepřenosná tzn., že pokud je Pyrotechnik vyřazen ze hry odchází Výbušnina spolu s ním na mrtvoliště. Výbušninu nikomu (ani Viet Minhu) nepředává.
Drobné změny scénáře si pořadatel vyhrazuje.

Líbí se vám scénář letošní speciálky?

Je to super! (Počet hlasů: 2)
(66.67 %)

V propozicích není dost informací (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

Je to složité, nevyznám se v tom (Počet hlasů: 1)
(33.33 %)

Nic moc (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)Celkem hlasovalo: 3
| Autor: Jester 1 | Vydáno dne 04. 02. 2013 | 4219 přečtení | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek