Menu
Novinky
03.07.2014: Fort Saurus 2014
19. 22. 6 proběhl IX. ročník výcvikového campu Fort Saurus.
Program byl mimo paintballu nabytý i významnými údálstmi.
J4 splnil podmínky a stal se Veteránem 1. stupně se kterým se pojí doživotní čleství.
Gratuluji.
J7 splnil podmínky a stal se Veteránem 2. stupně.
Gratuluji.
Všichni jsme oslavili X. výročí založení jednotky. Znovu gratuluji, tentokrát všem členům a záložníkům.
Fotky z akce jsou v galerii.

19.05.2014: 20140517 - Leštinka
Akce na Leštince se i přes deštivé počasí vydařila. Fotky najdete v galerii.

27.01.2014: Akce 20140125 KOOP 8
Tak už za sebou máme první letošní akci. Tradiční Benešov jsme vymělnili za návštěvu TT v Mělníce. Myslím, že to stálo za to:) Fotky najdete v galerii.

13.11.2013: Změny v jednotce
J7 a J14 splnili podmínky pro zařazení do bojového družstva. Gratuluji. npor. J1
Počasí
Omega

Leštinka
Počasí v ...
(zadejte město bez diakritiky)
Akce

Speciálka 2014 - Údolí sedmi kišlaků

afg Květen 2014, 200km severovýchodně od Jalalabádu.

Údolí sedmi kišlaků leží okolo jezer, a proto není překvapivé, že je zelené a úrodné. V duchu místních standardů není moc přístupné. Pokud do něj vedou cesty, jde se spíše o stezky pro muly, osly a jiný zvířecí transport. Místní obyvatelé využívají plochu pro své potřeby a na přebytku osívají mák. Vyprodukované opium jim dává možnost nakoupit si věci, které si nemohou vyrobit sami. Vůbec se nepozastavují nad tím, že výroba drog je nelegální - oni to tak dělají už od nepaměti. Opium od nich v minulosti vykupovali pašeráci, které v současné době nahradili různé povstalecké skupiny. Ti využívají síť pašeráckých stezek i k transportu zbraní a dalších komodit dále do vnitrozemí. Místní jsou neutrální a prodávají každému, kdo zaplatí nebo přiveze zboží. Nutno podotknout, že povstalci využívají každou volnou chvilku k potírání svých "bratrů" ve zbrani, aby získali kontrolu nad cestami a zvětšili slávu svého hnutí.

Velení OEF (Operation Enduring Freedom) se v souladu s dlouhodobou strategií rozhodlo eliminovat produkci opia v oblasti údolí, zabránit jeho transportu mimo Afghánistán a zpětnému dovozu zbraní.

Z toho důvodu byl proveden překvapivý vrtulníkový výsadek jednotky v tomto normálními prostředky nepřístupném údolí s cílem vybudovat kontrolní stanoviště, eliminovat transfer opia a zbraní a v neposlední řadě i plochy oseté mákem. base

Boj o moc nad údolím se rozhořel. Nikdo již nebere ohled na neutralitu místních a oni sami již nejsou neutrální.

Místo výsadku je všeobecně známé, ale místa kde jsou rozloženi nepřátelé, jsou Američanům neznámá.

Otázkou je, jestli se povstalci spojí a vyženou vojáky z údolí, nebo dál povedou válku mezi sebou a dají tak šanci Američanům.

Pokračování zde


Cíle:

Platí stav na konci hry. Američané vyhrávají, pokud udrží svoji základnu.
Američané získají remízu pokud po ztrátě své základny obsadí alespoň jednu ze základen povstalců.
Povstalci vyhrávají, pokud získají základnu Američanů a udrží všechny své základny.
Jednotlivý povstalecký oddíl může získat remízu, pokud bude držet na konci hry všechny povstalecké základny.

Pravidla:

Hra začíná v 10:00 a končí v 17:00. Mezi 8:00 a 9:00 budou jednotlivým velitelům týmů předány souřadnice základny, obálky s instrukcemi, mapou a další "rekvizity do hry". Předání proběhne formou losování. Ihned po předání obálek tým odchází na svou základnu, kde setrvá do začátku hry. Povstaleckých skupin je několik.

Zásahy a zranění:
Hraje se na zásah. Na celou akci má každý 3 životy. Doba recyklace na určeném společném stanovišti je 30 min. Mrtvoly se označují reflexní vestou, nebo bílým hadrem na hlavě. Zranění: Jeden zásah nebo jedna dávka do jedné končetiny, může ošetřit medik. Zásah do více končetin nebo kamkoli jinam, smrt. Zásah do zbraně vyřazuje zbraň. Pokud zraněný není ošetřen do 5 min od zásahu, umírá. Zraněného je možno transportovat, nesmí se na to však on sám aktivně účastnit. Na granáty se nehraje. Dýmovnice budou povoleny na základě stavu porostu.

Munice, zásobníky, pyrotechnika a granáty:
Zásobníky a kulomety dle MP pravidel.

KAŽDÝ HRAJE JEN S TÍM, CO SI DO HRY PŘINESL. UCHOVÁVÁNÍ VĚCÍ V AUTECH JE ZAKÁZÁNO. NAVŠTÍVENÍ MRTVOLIŠTĚ = SMRT.

Veškerá odložená munice a vzduchové či CO2 láhve a dýmovnice jsou předmětem hry a můžou být vyřazeny nalepením speciální samolepky (dostane každý tým před začátkem hry). Odložené osobní věci jsou nedotknutelné a je zakázáno v nich přechovávat munici, media a dýmovnice. Povoleny jsou jen atestované dýmovnice a paintballové granáty.

Základny a mrtvoliště:
Základny musí být viditelně označeny vlajkou (dodá pořadatel). Vlajka musí být vidět nejméně z 20m. Pozice základny je dána pořadatelem a nesmí se od předaných souřadnic lišit o vice jak 100m. Základny je možno opevňovat s využitím přírodních prostředků. Mrtvoliště je neutrální zóna. Je zakázáno z něj blokovat východy.

Komunikace:
Komunikace mobily je zakázána mimo nouzové situace. Rádio není nijak omezeno. Komunikace mezi týmy před začátkem hry není dovolena.

Související články:
Speciálka 2013 - Operace Liong - ba (04.02.2013)
S konvojem a partyzány napříč Indočínou (07.05.2012)
Operace Kingpin (21.03.2011)
| Autor: Jester 1 | Vydáno dne 21. 04. 2014 | 2544 přečtení | Počet komentářů: 104 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server